Gallery 1.4 - en to pl translation catalogue (829 entries)

en: Security violation
pl: Naruszenie bezpieczeństwa

en: Name and comment are both required to save a new comment!
pl: Pola nazwa i komentarz musza być wypełnione

en: Add Comment
pl: Dodaj komentarz

en: Enter your comment for this picture in the text box below.
pl: Wpisz twój komentarz dla tego obrazka w polu poniżej

en: Name or email:
pl: Nazwa albo email:

en: Save
pl: Zapisz

en: Cancel
pl: Anuluj

en: Add Photo
pl: Dodaj zdjęcie

en: Dismiss
pl: Zaniechaj

en: Click the <b>Browse</b> button to locate a photo to upload.
pl: Kliknij <b>Przeglądaj</b> aby zlokalizować obrazek do wgrania

en: Supported file types
pl: Obsługiwane typy plików:

en: File
pl: Plik

en: Caption
pl: Podpis

en: Use filename as caption if no caption is specified.
pl: Użyj nazwy pliku jako nazwy obrazka.

en: Upload Now
pl: Wgraj teraz

en: Add Photos
pl: Dodaj zdjęcia

en: Tip:  Upload a ZIP file full of photos and movies!
pl: TIP: Wgraj plik ZIP pełen zdjęć i filmów!

en: 1. Select the number of files you want to upload:
pl: 1. Wybierz ile plików chcesz wgrać:

en: 2. Use the Browse button to find the photos on your computer
pl: 2. Użyj przycisku Przeglądaj aby znaleść zdjęcia na komputerze

en: Or, upload any images found at this location.
pl: Albo wgraj wszystkie obrazki znalezione w tej lokacji.

en: The location can either be a URL or a directory on the server.
pl: Lokacja może być zarówno URLem jak i katalogiem na serwerze.

en: Tip: FTP images to a directory on your server then provide that path here!
pl: TIP: Wgraj poprzez FTP obrazki do katalogu na serwerze a potem wprowadź tutaj ścieżkę!

en: Set photo captions with original filenames.
pl: Użyj nazw plików aby podpisać zdjęcia.

en: Submit URL or directory
pl: Zatwierdź URL lub katalog

en: Alternatively, you can use one of these desktop agents to drag and drop photos from your desktop
pl: Dodatkowo możesz użyć jednego z agentów puplitu aby przeciągnąć i upuścić obrazek beżpośrednio z pulpitu

en: A Java application that runs on Mac, Windows and Unix
pl: Aplikacja JAVA - działa na MACach, Windows''ach i Unix'ach'

en: <i>Note:</i> this feature is still experimental!
pl: <i>Notka:</i> ta opcja jest jeszcze w fazie testów

en: Album Permissions
pl: Prawa do albumu

en: Changing permissions for %s
pl: Zmiana praw dla %s

en: Owner:
pl: Właściciel:

en: Users who can see the album
pl: Użytkownicy mogący widzieć ten album

en: Users who can change album text.
pl: Użytkownicy mogący zmieniać teksty albumu

en: Users who can add photos.
pl: Użytkownicy mogący dodawać obrazki

en: Users who can modify photos.
pl: Użytkownicy mogący modyfikować obrazki

en: Users who can delete photos.
pl: Użytkownicy mogący kasować obrazki

en: Users who can create sub albums.
pl: Użytkownicy mogący tworzyć pod-albumy

en: Users who can view full (original) images.
pl: Użytkownicy mogący oglądać pełno-wymiarowe obrazki

en: Done
pl: Zrobione

en: Search
pl: Szukaj

en: top-level album
pl: główny album

en: top-level albums
pl: głownych albumów

en: albums
pl: albumy

en: No albums
pl: Brak albumów

en: %d total
pl: %d wszystkich

en: image
pl: obrazek

en: images
pl: obrazków

en: no image
pl: brak obrazka

en: page
pl: strona

en: pages
pl: stronach

en: no pages
pl: brak stron

en: %s (%s), %s on %s
pl: %s (%s), %s na %s

en: %s, %s on %s
pl: %s, %s, na %s

en: Welcome, %s
pl: Witaj %s

en: new album
pl: nowy album

en: manage users
pl: zarządzaj użytkownikami

en: preferences
pl: ustawienia

en: logout
pl: wyloguj

en: login
pl: zaloguj

en: Attention Gallery Administrator!
pl: UWAGA Administratorze!

en: %s has detected the following directories: %s in your albums directory (%s).
pl: %s wykryła nastepujące katalogi: %s w Twoim katalogu albumów (%s).

en: These are not valid albums.  Please move them out of the albums directory.
pl: To nie są prawidłowe albumy. Proszę usuń je z katalogu z albumami

en: title
pl: tytuł

en: description
pl: opis

en: delete album
pl: skasuj album

en: move album
pl: przesuń album

en: rename album
pl: zmień nazwę

en: edit captions
pl: edytuj podpisy

en: permissions
pl: prawa

en: view&nbsp;comments
pl: przeglądaj&nbsp;komentarze

en: Hey!
pl: Hej!

en: %s this album so that the URL is not so generic!
pl: %s temu albumowi aby URL nie był taki typowy!

en: Rename
pl: Zmień nazwę

en: Note:  This album is out of date!
pl: Uwaga: Ten album jest przeterminowany

en: upgrade album
pl: aktualizuj album

en: Last changed on %s.
pl: Ostatnia zmiana %s.

en: This album contains %s.
pl: Ten album zawiera %s

en: item
pl: pozycja

en: items
pl: pozycji

en: no items
pl: brak pozycji

en: This album has been viewed %s since %s.
pl: Ten album przeglądano %s od %s.

en: time
pl: raz

en: times
pl: razy

en: 0 times
pl: 0 razy

en: reset counter
pl: resetuj licznik

en: Captionator
pl: Zmieniacz podpisów

en: Multiple Caption Editor.
pl: Masowy zmieniacz podpisów.

en: 1 photo in this album
pl: 1 obrazek w tym albumie

en: items in this album
pl: pozycji w tym albumie

en: on
pl: na

en: Save and Exit
pl: Zapisz i wyjdź

en: Save and Edit Next %d
pl: Zapisz i edytuj następny %d

en: Save and Edit Previous %d
pl: Zapisz i edytuj poprzedni %d

en: Exit
pl: Wyjdź

en: Album Caption:
pl: Podpis albumu:

en: Title
pl: Tytuł

en: Keywords
pl: Słowa kluczowe

en: Capture Date
pl: Data zrobienia

en: NO PHOTOS!
pl: BRAK OBRAZKÓW!

en: Untitled
pl: Nienazwany

en: No description
pl: Brak opisu

en: Album up to date.
pl: Album jest na czasie

en: Upgrading album properties...
pl: Aktualizacja ustawień albumu

en: done
pl: zrobione

en: Upgrading item %d of %d . . .
pl: Aktualizacja pozycji %d z %d . . .

en: No highlight
pl: Brak wyboru

en: Invalid image
pl: Nieprawidłowy obrazek

en: Unable to make thumbnail
pl: Zrobienie miniaturki niemożliwe

en: No thumbnail
pl: Brak miniaturki

en: Anonymous User
pl: Nieznajomy

en: Nobody
pl: Nikt

en: Unable to create dir
pl: Utworzenie katalogu niemożliwe

en: %s exists, but is not a directory!
pl: %s istnieje, ale nie jest katalogiem!

en: Username must be at least 2 characters
pl: Nazwa użytkownika musi być conajmniej 2-wu znakowa

en: Username must be at most 15 characters
pl: Nazwa użytkownika musi być conajwyżej 15-sto znakowa

en: Username must contain only letters or digits
pl: Nawza użytkownika może zawierać tylko litery i liczby

en: %s is reserved and cannot be used.
pl: %s jest zarezerwowany i nie może być użyty

en: A user with the username of %s already exists
pl: Użytkownik o nazwie %s juz istnieje

en: Password must be at least 3 characters
pl: Hasło musi być conajmniej 3 znakowe

en: Passwords do not match!
pl: Hasła się nie zgadzają

en: yes
pl: tak

en: no
pl: nie

en: Create User
pl: Utwórz użytkownika

en: Create a new user here.
pl: Utwórz nowego użytkownika

en: Create
pl: Utwórz

en: Delete Album
pl: Kasuj album

en: Do you really want to delete this album?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten album?

en: Delete
pl: Kasuj

en: no album specified
pl: nie wybrano albumu

en: Delete Photo
pl: Kasuj obrazek

en: Do you really want to delete this Album?
pl: Czy na pewno chcesz usunąć ten album?

en: Do you really want to delete this photo?
pl: Czy na pewno chcesz skasować ten obrazek?

en: no album / index specified
pl: nie wybrano albumu / indexu

en: Delete User
pl: Kasuj użytkownika

en: You can't delete your own account!
pl: Nie możesz usunąć swojego własnego konta!

en: Users can have special permissions in each album.
pl: Użytkownicy mogą mieć specjalne przywileje dot. albumów

en: If you delete this user, any such permissions go away.
pl: Jeśli skasujesz użytkownika, takie przywileje przepadną

en: Users cannot be recreated.
pl: Użytkownik nie będzie mógł zostać odtworzony

en: Even if this user is recreated, those permissions are gone.
pl: Nawet jeśli użytkownik zostanie ponownie utworzony, przywileje przepadną!

en: Do you really want to delete user
pl: Czy na pewno chcesz skasować tego użytkownika

en: Rebuilding Thumbnails
pl: Odbudowywanie miniatur

en: Rebuilding %d thumbnails...
pl: Odbudowywanie %d miniatur...

en: Processing image %d...
pl: Przerabianie obrazka %d...

en: Skipping album %d...
pl: Pomijanie albumu %d...

en: Rebuilding 1 thumbnail...
pl: Odbudowywanie 1 miniatury...

en: Album Properties
pl: Właściwości albumu

en: Album Summary
pl: Podsumowanie Albumu

en: Album Title
pl: Tytuł albumu

en: Background Color
pl: Kolor tła

en: Text Color
pl: Kolor tekstu

en: Link Color
pl: Kolor liknów

en: Background Image
pl: Obraz tła

en: Font
pl: Czcionka

en: Borders
pl: Krawędzie

en: off
pl: z

en: Border color
pl: Kolor krawędzi

en: Thumbnail size
pl: Rozmiar minatury

en: Auto-Resize
pl: Auto-skaluj

en: Auto-Resize file size kilobytes (0 or blank for no size restriction)
pl: Auto-Skalowanie wielkości plików w kilobytes (0 lub pusty dla opuszczenia restrykcji)

en: Show <i>Return to</i> link
pl: Pokaż <i>Wróć do</i>

en: Rows
pl: Wierszy

en: Columns
pl: Kolumn

en: Auto fit-to-window for<br>images without a resized copy
pl: Automatycznie dopasuj do okna<br>obrazki bez przeskalowanej kopi

en: Offer visitors ability to specify<br>preference for full-size or resized images
pl: Zaoferuj użytkownikom możliwość wyboru<br>czy obrazek ma być pełno-wymiarowy czy zeskalowany

en: Which photo printing service<br>do you want to let visitors use?
pl: Wybierz serwis wydruków zdjęć,<br>który chcesz by Twoi odwiedzający używali

en: none
pl: żaden

en: shutterfly without donation
pl: shutterfly bez wsparcia finansowego

en: Display EXIF data?
pl: Wyświetlać dane EXIF?

en: Display click counter for this album?
pl: Wyświetl licznik kliknięć?

en: Display owners name with caption
pl: Pokazuj nazwy wlaścicieli z podpisem

en: Allow item owners to modify their images
pl: Zezwalaj właścicielom pozycji na ich modyfikowanie

en: Allow item owners to delete their images
pl: Zezwalaj właścicielom pozycji na ich kasowanie

en: Add new items at beginning of album
pl: Dodaj nowe pozycje na początku albumu

en: Allow public commenting for photos in this album?
pl: Pozwól na publiczne kometowanie obrazków w tym albumie

en: Apply values to nested Albums (except Album Title and Summary).
pl: Zastosuj zmiany do pod-albumów (oprócz tytułu albumu i podsumowania)

en: Apply
pl: Zastosuj

en: Close
pl: Zamknij

en: Year must be between 1000 and 3000
pl: Rok musi być pomiędzy 1000 i 3000

en: Edit Text
pl: Edytuj tekst

en: Photo Capture Date
pl: Data dodania obrazka

en: Month
pl: Miesiąc

en: Day
pl: Dzień

en: Year
pl: Rok

en: Hours
pl: Godzin

en: Minutes
pl: Minut

en: Seconds
pl: Sekund

en: Edit %s
pl: Edytuj %s

en: Edit the %s and click %s when you're done
pl: Edytuj %s i naciśnij %s kiedy skończysz

en: Custom Thumbnail
pl: Twoja miniatura

en: Remaking the Thumbnail...
pl: Przetwarzanie miniatury...

en: Choose which part of the image will compose your thumbnail:
pl: Wybierz, która część obrazka bedzie tworzyć miniaturke:

en: Gallery in Configuration Mode
pl: Galeria w trybie konfiguracji

en: Gallery: Configuration Mode
pl: Galeria: Tryb Konfiguracji

en: To configure gallery, %sStart the configuration wizard%s
pl: Aby ustawić Galerie, %sUruchom Kreator Konfiguracji%s

en: If you've finished your configuration but you're still seeing this page, that's because for safety's sake we don't let you run Gallery in an insecure mode.
pl: Jeżeli skonczysz konfigurować Galerie, ale dalej widzisz tą strone, jest to spowodowane tym ze nie pozwolimy Ci uruchomić Galerii w trybie nie chronionym.

en: You need to switch to secure mode before you can use it.  Here's how:
pl: Musisz przejść do trybu chronionego zanim będziesz mógł używać Galerii. Jak to zrobić:

en: Then just reload this page and all should be well.
pl: Potem tylko przeładuj tą strone i wszystko powinno zadziałać.

en: If you experience problems, you should seek help on the %s Gallery Help Page%s
pl: Jeżeli napotkasz problemy, powinieneś przejrzeć pomoc na stronie %s Galeria: Strona Pomocy %s

en: %s with shell access
pl: %s z dostępem do konsoli

en: /path/to/your/gallery
pl: /ścieżka/do/twojej/galerii/

en: %s with FTP access
pl: %s z dostępem przez FTP

en: Gallery needs Reconfiguration
pl: Galeria wymaga przekonfigurowania

en: Your Gallery configuration was created using the config wizard from an older version of Gallery.  It is out of date.  Please re-run the configuration wizard!
pl: Twoja konfiguracja Galerii została stworzona przy użyciu kreatora konfiguracji ze starej wersji Galerii. Jest za stara. Musisz uruchomić kreatora konfiguracji ponownie!

en: In a shell do this
pl: W konsoli zrób to

en: Then launch the %sconfiguration wizard%s
pl: Potem uruchom %skreator konfiguracji%s

en: Gallery is misconfigured
pl: Galeria nie jest skonfigurowana

en: Uh oh!
pl: O nie!!

en: Gallery is not configured correctly.  There could be a variety of reasons for this.  The easiest way to fix this problem is to re-run the configuration wizard.
pl: Galeria nie jest skonfigurowana poprawnie. Może być kilka powodów tego. Najprostrzym sposobem usuniecia tego problemu jest ponowne uruchomienie kreatora konfiguracji.

en: First, put Gallery in configuration mode:
pl: Po pierwsze, włącz Galerie w trybie konfiguracji:

en: Gallery Configuration Error
pl: Błąd konfiguracji Galerii

en: Gallery has not been configured!
pl: Galeria nie została skonfigurowana!

en: Gallery must be configured before you can use it.  First, you must put it into configuration mode.  Here's how.
pl: Galeria musi zostać skonfigurowana zanim jej bedziesz mógł używać. Po pierwsze musisz wprowadzić ją w tryb konfiguracji. Tutaj jest jak to zrobic.

en: And then start the %sConfiguration Wizard%s.
pl: I potem uruchom %Kreatora Konfiguracji%s.

en: Configure Custom Fields
pl: Konfiguracja pól użytkownika

en: Number of user defined custom fields
pl: Ilość zdefiniowanych pól przez użytkownika

en: Field
pl: Pole

en: Apply to nested Albums
pl: Zastosuj do pod-albumów

en: Highlight Photo
pl: Wybierz obrazek na okładkę

en: Do you want this photo to be the one that shows up on the gallery page, representing this album?
pl: Czy chcesz aby to zdjęcie reprezentowało ten album?

en: Yes
pl: Tak

en: No
pl: Nie

en: Username
pl: Nazwa użytkownika

en: Old Password
pl: Stare hasło

en: New Password
pl: Nowe hasło

en: New Password (again)
pl: Potwierdź nowe hasło

en: Full Name
pl: Imię

en: Email Address
pl: Adres email

en: Gallery language
pl: Język Galerii

en: User can create albums
pl: Czy użytkownik może tworzyć albumy?

en: admins can always create albums
pl: admini zawsze mogą tworzyć albumy

en: User is an admin
pl: Użytkownik jest adminem

en: you can't un-admin yourself
pl: nie możesz się odadminić;]

en: From:
pl: Od:

en: delete comment
pl: skasuj komentarz

en: add comment
pl: dodaj komentarz

en: hidden
pl: ukryty

en: view comments for this nested album
pl: przegladaj komentarze dla tego zagłębionego albumu

en: First Page
pl: Pierwsza strona

en: Previous Page
pl: Poprzednia strona

en: Next Page
pl: Następna strona

en: Last Page
pl: Ostatnia strona

en: First Photo
pl: Pierwszy obrazek

en: Previous Photo
pl: Poprzedni obrazek

en: %d of %d
pl: %d z %d

en: Next Photo
pl: Następny obrazek

en: Last Photo
pl: Ostatni obrazek

en: Login to %s
pl: Zaloguj do %s

en: Logging in gives you greater permission to view, create, modify and delete albums.
pl: Zalogowanie się daje ci większe przywileje do oglądania, tworzenia, modyfikowania i kasowania albumów.

en: Invalid username or password
pl: Nieprawidłowe hasło albo nazwa użytkownika

en: You must specify a username
pl: Musisz podać nazwę użytkownika

en: Password
pl: Hasło

en: You must specify a password
pl: Musisz podać hasło

en: Login
pl: Zaloguj

en: Please select a user
pl: Prosze wybrać użytkownika

en: Manage Users
pl: Zarządzaj użytkownikami

en: You can create, modify and delete users here.
pl: Możesz tutaj tworzyć, modyfikować i usuwać użytkowników

en: There are no users!  Create one.
pl: Nie ma żadnych użytkowników! Stwórz jakiegoś.

en: Modify
pl: Modyfikuj

en: Invalid user
pl: Nieprawidłowy użytkownik

en: Modify User
pl: Modyfikuj użytkownika

en: You can change any information about the user using this form.
pl: Możesz zmienić każdą informację o użytkowniku używając tego formularza

en: Move Album
pl: Przesuń album

en: Select the new location of album
pl: Wybierz nową lokalizację dla albumu

en: Move it!
pl: Przesuń

en: OR
pl: LUB

en: Nest within another Album:
pl: Zagnieżdżony w innym albumie:

en: Move to Album!
pl: Przesuń do albumu

en: Move Photo
pl: Przesuń obrazek

en: Moving photo #
pl: Przesuwanie obrazka nr.

en: Creating Thumbnail
pl: Tworzenie miniatur

en: Resizing photo
pl: Skalowanie obrazka

en: - Creating New Album Highlight
pl: - Tworzenie nowej okładki do albumu

en: Error
pl: Błąd

en: Skipping Album #%d
pl: Pomijaj album #%d

en: Move this album within the album:
pl: Przesuń ten album do albumu:

en: Move this photo within the album:
pl: Przesuń to zdjęcie do albumu:

en: Current Location is %s
pl: Aktualna lokacja to %s

en: Select the new location:
pl: Wybierz nową lokację:

en: Move the album to a new album:
pl: Przesuń ten album do nowego albumu:

en: Move a range of photos to a new album:
pl: Przesuń zakres zdjęć do nowego albumu:

en: To move just one photo, make First and Last the same
pl: Aby przesunąć tylko jeden obrazek, ustaw pierwszy i ostatni na ten sam obrazek

en: Nested albums in this range will be ignored
pl: Zagnieżdżone albumy z tego zakresu będą pominięte

en: First
pl: Pierwszy

en: Last
pl: Ostatni

en: New Album
pl: Nowy album

en: WARNING: Some of the albums need to be upgraded to the current version of gallery.
pl: OSTRZEŻENIE: Część z albumów musi zostać uaktualniona do obecnej wersji Galerii.

en: Upgrade now
pl: Aktualizuj

en: Uploading Photos
pl: Wgrywanie obrazków

en: File upload in progress!
pl: Trwa wgrywanie plików!

en: This page will go away automatically when the upload is complete.  Please be patient!
pl: Ta strona zamknie się sama automatycznie gdy zakończy się wgrywanie. Proszę być cierpliwym!

en: Change Owner
pl: Zmień właściciela

en: Owner
pl: Właściciel:

en: Publish Your Photos and Movies to %s.
pl: Publikuj swoje zdjęcia i filmy do %s.

en: Username and Password are not correct.
pl: Użytkownik i Hasło są niepoprawne.

en: Please Enter Username and Password
pl: Podaj Użytkonika i Hasło

en: Login Incorrect
pl: Niepoprawne logowanie

en: Username:
pl: Użytkownik:

en: Password:
pl: Hasło:

en: Select the Album to which to Publish
pl: Wybierz Album który chcesz publikować

en: Use filenames as captions
pl: Użyj nazwy pliku jako podpisu pod obrazkiem.

en: Create New Album
pl: Nowy album

en: Not Logged In!
pl: Nie zalogowany!!

en: No album specified!
pl: Nie wybrano albumu!

en: This user cannot add photos in %s.
pl: Użytkownik nie może dodawać zdjęć w %s.

en: Press the 'Back' button and try again!
pl: Nacisnij 'Powrót' i spróbuj jeszcze raz!

en: User cannot create ROOT level album.
pl: Użytkownik nie może tworzyć albumow w katalogu głownym.

en: User cannot create nested album in %s.
pl: Użytkownik nie może tworzyć osadzonych albumow w %s.

en: No Parent Album Specified!
pl: Nie sprecyzowano w którym albumie osadzasz!

en: Enter New Album Title
pl: Wpisz tytuł nowego albumu

en: Select Parent Album
pl: Wybierz nadrzędny album

en: NEW TOP LEVEL ALBUM
pl: NOWY ALBUM W GŁÓWNYM KATALOGU

en: User cannot add to album
pl: Użytkownik nie może dodawać do albumu

en: No file specified
pl: Nie wybrano plików

en: Photo Upload
pl: Wgrywanie Zdjęć

en: Upload Photos to
pl: Wgraj zdjęcia do

en: Publishing with Windows XP
pl: Publikowanie z Windows XP

en: Using the Windows XP <i>Publish To the Web</i> feature
pl: Używając opcji <i>Publikuj w sieci</i> z Windows'a XP

en: Windows XP comes with a nice feature that allows you to publish content from your desktop directly to a web service.  %s <b>has experimental</b> support for this feature.
pl: Windows XP jest dostarczony z opcją, która pozwala publikować zawartość w sieci prosto z Twojego pupitu. %s <b>jest funkcja testowana</b> bez wsparcia.

en: It's relatively easy to configure.
pl: Jest to względnie proste do ustawienia.

en: Step 1
pl: Krok 1

en: Download the %sXP Configuration File%s
pl: Ściągnij %sPlik Konfiguracyjny XP%s

en: Save this file on your PC and rename it %s.
pl: Zapisz ten plik na swoim komputerze i zmień jego nazwę %s.

en: If it asks you for confirmation about changing the file type, answer &quot;yes&quot;.
pl: Jeśli zapyta Cię o zmianę typu pliku - odpowiedz 'Tak'

en: Right click on this file and you should see a menu appear.
pl: Kliknij prawym na tym pliku i powinno się pojawić menu.

en: Select the <b>Merge</b> option (this should be at the top of the menu).
pl: Wybierz opcję <b>Merge</b>

en: It will ask you if you want to import these values into your registry.
pl: Zapyta Cię czy zapisać wartości w rejestrze.

en: Click &quot;ok&quot;.
pl: Kliknij 'OK'

en: It will tell you that the files were imported successfully.
pl: Powie, że pliki zostały pomyślnie zaimportowane.

en: Click &quot;ok&quot; again.
pl: Naciśnij &quot;ok&quot; jeszcze raz.

en: Step 2
pl: Krok 2

en: Open your Windows explorer and browse to a folder containing a JPG image.
pl: Otwórz Windows expolorera i wybierz obrazek JPG.

en: Select the image and there should be a link on the left that says &quot;Publish this file to the web...&quot;
pl: Wybierz obrazek - na lewo powiniem pojawić się link &quot;Publikuj ten plik w internecie...&quot;

en: Click this link and then follow the instructions to log into your Gallery, select an album and publish the image.
pl: Kliknij ten link i podążaj za instrukcjami - zaloguj się do galerii, wybierz album i publikuj obrazek.

en: Return to Add Photos
pl: Wróc do 'Dodaj obrazki'

en: Rename Album
pl: Zmień nazwę albumu

en: There is already an album with that name!
pl: Istnieje już album o tej nazwie!

en: What do you want to name this album?
pl: Jak chcesz nazwać ten album?

en: The name cannot contain any of the following characters
pl: Nazwa nie może zawierać następujących znaków

en: or
pl: lub

en: spaces
pl: spacji

en: Those characters will be ignored in your new album name.
pl: Te znaki będą pominięte w nowej nazwie albumu

en: Resize Photo
pl: Przeskaluj obrazek

en: Resizing %d photos...
pl: Skalowanie %d zdjęć(/ia)...

en: Processing image
pl: Przetwarzanie obrazka

en: Resizing 1 photo...
pl: Skalowanie 1 obrazka...

en: Resizing photos
pl: Skalowanie obrazków

en: This will resize your photos so that the longest side of the photo is equal to the target size below and the filesize will be close to the chosen size.
pl: To przeskaluje Twoje zdjęcia dzięki czemu dłuższa krawędz zdjęcia bedzie zgodna z docelową wielkościa poniżej i rozmiar pliku będzie bliski wybranej wielkości.

en: What is the target size for all the photos in this album?
pl: Jaka jest docelowa wielkość dla wszystkich zdjęć w tym albumie ?

en: What is the target size for this photo?
pl: Jaki ma być rozmiar dla tego zdjęcia ?

en: Target filesize
pl: Docelowy rozmiar pliku

en: Maximum side length in pixels
pl: Maksymalna długość boku w pixelach

en: Rotate/Flip Photo
pl: Obróć/Odwróć zdjęcie

en: Rotating/Flipping photo.
pl: Obracanie/Odwracanie zdjęcia.

en: (this may take a while)
pl: (to może zająć chwilę)

en: How do you want to manipulate this photo?
pl: Jak chcesz obrócić to zdjęcie?

en: Rotate
pl: Obróć

en: Counter-Clockwise
pl: Licznik zgodnie ze wskazówkami zegara

en: Clockwise
pl: Zgodnie ze wskazówkami zegara

en: Flip
pl: Do góry nogami

en: Horizontal
pl: Poziomo

en: Vertical
pl: Pionowo

en: Processing and Saving Photos
pl: Przetwarzanie i zachowywanie obrazków

en: Fetching Urls...
pl: Pobieranie URLi...

en: Processing %s as a local directory.
pl: Przetwarzanie %s na lokalny katalog.

en: Could not open url: %s
pl: Nie mogę otworzyć URLa: %s

en: Parsing %s for images...
pl: Przetwarzanie %s dla obrazków...

en: Found %d images
pl: Znajdz %d zdjęć

en: Processing status...
pl: Stan przetwarzania...

en: No images uploaded!
pl: Nie wgrano żadnych obrazków!

en: Check All
pl: Zaznacz wszystkie

en: Clear All
pl: Odznacz wszystkie

en: Invert Selection
pl: Odróć zaznaczenie

en: Add Files
pl: Dodaj pliki

en: Search Again
pl: Szukaj ponownie

en: Gallery
pl: Galeria

en: Albums containing %s
pl: Albumów zawierających %s

en: No Album Matches
pl: Żaden album nie pasuje

en: Photos containing %s
pl: Zdjęć zawierających %s

en: Matching Comments
pl: Pasujących komentarzy

en: From Album
pl: Z albumu

en: KEYWORDS
pl: SŁOWA KLUCZOWE

en: No Photo Matches
pl: Brak pasujących obrazków

en: Some albums not searched as they require upgrading to the latest version of %s first
pl: Część albumów nie została przeszukana gdyż wymagają aktualizacji do najnowszej wersji %s najpierw

en: upgrade all albums
pl: aktualizuj wszystkie albumy

en: Search the Gallery's Album and Photo<br> titles, descriptions and comments
pl: Przeszukuj albumy i obrazki w Galerii<br> tytuły, opisy i komentarze

en: Go
pl: Start

en: Gallery Setup: Step 1
pl: Konfiguracja Galerii: Krok 1

en: This is the Gallery system check page.
pl: To jest strona sprawdzania systemu pod kątem potrzeb Galerii.

en: This page will validate your installation to make sure that you have all the necessary components and permissions on this system and that everything is configured reasonably.
pl: Ta strona sprawdzi Twoją instalacje by upewnić się czy masz wszystkie potrzebne elementy i pozwolenia na tym systemie i czy wszystko jest skonfigurowane poprawnie.

en: Gallery Diagnostics Page
pl: Strona diagnostyki Galerii

en: Gallery Help Page
pl: Strona pomocy Galerii

en: Having problems?  Try the %s, %s and %s.
pl: Jakieś problemy? Spróbuj %s, %s lub %s.

en: Having problems?  Try the %s and %s.
pl: Jakieś problemy? Spróbuj %s lub %s.

en: Success
pl: Udane

en: Serious Warning
pl: Poważne Ostrzeżenie

en: Warning
pl: Ostrzeżenie

en: Failed!
pl: Nieudane!

en: There are errors in your configuration that will prevent Gallery from functioning properly.
pl: Są błędy w Twojej konfiguracji, które nie pozwolą na poprawną prace Galerii.

en: You must fix them before you can continue.
pl: Musisz je naprawić zanim będziesz kontynuował.

en: Your installation has <b>serious warnings</b>!  Continue at your own risk...
pl: Twoja instalacja ma <b>poważne błędy</b>! Kontynuuj tylko na własne ryzyko...

en: Your installation has warnings, but this is usually OK.  Keep going!
pl: Twoja instalacja ma ostrzeżenia, ale nie powinny one sprawić większych problemów. Kontynuuj!

en: Your installation passed with flying colors!  Go go go!
pl: Twoja instalacja zaliczona na 6!! Zapraszamy dalej!!

en: Configure Gallery
pl: Konfiguracja Galerii

en: Check %s
pl: Sprawdź %s

en: This script is designed to examine your %s installation to see if it is ok to be used by Gallery.
pl: Skrypt jest stworzony by sprawdzić Twoją instalację %s czy będzie poprawnie współpracowała z Galerią.

en: You should run this script <b>after</b> you have run the config wizard, if you have had problems with your %s installation that the wizard did not detect.
pl: Jezeli masz problemy ze swoja %s instalacja której kreator nie wykrył, powienienes uruchomić ten skrypt <b>po</b> tym jak uruchomisz Kreatora Konfiguracji.

en: Loading configuration files.  If you see an error here, it is probably because you have not successfully run the config wizard.
pl: Ładowanie pliku konfiguracji. Jeżeli pojawi się tu bład, to jest to prawopodobnie spowodowane tym że nie przeszedłeś prawidłowo przez Kreator Konfiguracji.

en: It seems that you did not configure your GALLERY. Please run and finish the configuration wizard.
pl: Wygląda na to że nie skonfigurowałeś GALERII. Uruchom Kreator Konfiguracji.

en: Return to the %sconfig wizard%s.
pl: Powrót do %sKreatora Konfiguracji%s.

en: Let us see if we can figure out what operating system you are using.
pl: Zobaczmy czy potrafimy sprawdzić jakiego systemu używasz.

en: This is what your system reports
pl: To jest raport z Twojego systemu

en: This is the type of system on which PHP was compiled
pl: To jest typ systemu na którym został skompilowany PHP

en: Make sure that the values above make sense to you.
pl: Upewnij się że wartości poniżej mają sens.

en: Look for keywords like %s, %s, %s etc. in the output above.
pl: Szukaj słów kluczowych takich jak %s, %s, %s itd. w wyniku na dole.

en: If both the attempts above failed, you should ask your ISP what operating system you are using.
pl: Jezeli obie próby na dole zakonczyły sie niepowodzeniem, powinieneś zapytać swojego ISP jakiego systemu operacyjnego używa.

en: You can check via %s, they can often tell you.
pl: Możesz sprawdzić przez %s, zazwyczaj uzyskasz odpowiedz.

en: You told the config wizard that your %s binaries live here:
pl: Wskazałeś Kreatorowi Konfiguracji, że Twoje binaria leża tutaj:

en: If that is not right (or if it is blank), re-run the configuration wizard and enter a location for %s.
pl: Jezeli to nie jest prawidłowe (lub jest puste), uruchom jeszcze raz Kreator Konfiguracji i wprowadz lokalizacje dla %s.

en: <b>Note:</b> Your %s directory (%s) is not in your open_basedir list (specified in php.ini) %s so we can't perform all of our basic checks on the files to make sure that they exist and they're executable.
pl: <b>Pamiętaj:</b> Twój katalog %s (%s) nie jest Twoim open_basedir (zdefiniowanym w php.ini) %s przez co nie możemy przeprowadzić podstawowych testów na plikach by upewnić się że istnieja i są plikami wykonywalnymi.

en: We are going to test each %s binary individually.
pl: Przetestujemy każdy %s plik binarny z osobna.

en: %sClick here%s to hide the details
pl: %sNacisnij tu%s by ukryć szczegóły

en: If you see errors, you should %sclick here%s to see more details
pl: Jeżeli widzisz błędy, powinieneś %snacisnać tu%s by zobaczyć wiecej szczegółów

en: Checking %s
pl: Sprawdzanie %s

en: File %s does not exist.
pl: Plik %s nie istnieje.

en: Expected status: %s, but actually received status %s.
pl: Oczekiwany status: %s, ale aktualnie otrzymano %s.

en: can't detect version on Windows
pl: nie moge wykryć wersji na Windowsie

en: Ok!  Version: %s
pl: OK! Wersja: %s

en: Error! %s
pl: Błąd! %s

en: If you see an error above complaining about reading or writing to %s then this is likely a permission/configuration issue on your system.  If it mentions %s then it's because your system is configured with %s enabled.
pl: Jeżeli widzisz błąd powyżej, mówiący o czytaniu lub zapisywaniu do %s, wtedy jest to błąd pozwoleń/konfiguracji na Twoim systemie. Jeżeli jest to %s, wtedy winę ponosi konfiguracja Twojego systemu z włączonym %s.

en: You should talk to your system administrator about this, or see the %sGallery Help Page%s.
pl: Powinienes porozmawiać ze swoim adminem systemu na temat tego, lub sprawdzić %sStrone Pomocy Galerii%s.

en: For other errors, please refer to the list of possible responses in %s to get more information.
pl: Dla innych błędów, sprawdź listę możliwych reakcji w %s by dowiedzieć się wiecej.

en: <b>Note:</b>  Your %s directory (%s) is not in your open_basedir list (specified in php.ini) %s so we can't perform all of our basic checks on the files to make sure that they exist and they're executable.
pl: <b>Uwaga:</b> Twój %s katalog (%s) nie jest open_basedir list (użyty w php.ini) %s dla tego nie możemy przeprowadzić wszystkich podstawowych testów na plikach by sie upewnić ze istnieją i są wykonywalne.

en: Gallery prefers NetPBM version 9.9 and up.  You can install just the binaries Gallery needs from %sGallery on SourceForge%s.  Or, you can compile and install the entire NetPBM package from %sNetPBM on SourceForge%s.
pl: Galeria preferuje NetPBM w wersji 9.9 i powyżej. Możesz zainstalować tylko binariaz %sGaleria na SourceForge%s, których wymaga Galeria. Lub możesz skompilować i zainstalować całego NetPBM z %sNetPBM na SourceForge%s.

en: <b>Note:</b> You can install the binaries from the Gallery site even if you don't have root access on your box!  If you can't get it working, try leaving the NetPBM path blank and using ImageMagick intead.
pl: <b>Pamietaj:</b> Możesz instalować binaria ze strony Galerii nawet jeżeli nie masz dostępu do roota na swoim serwerze! Jeżeli nie możesz tego uruchomić spróbuj zostawić scieżke NetPBM czystą i używać zamiast niego ImageMagick'a.

en: I've found part of NetPBM, but some critical components are missing (see below).  Perhaps your version of NetPBM is out of date?
pl: Znalazłem część NetPBM, ale brakuje niezbędnych elementów (sprawdz poniżej których). Może twoja wersja NetPBM jest przeterminowana ?

en: Gallery prefers ImageMagick version 5.4.8 and up.  You can compile and install the entire ImageMagick package from %s.
pl: Galeria preferuje wersje ImageMagicka 5.4.8 i powyżej. Możesz skompilować i zainstalować całego ImageMagicka z %s.

en: <b>Note</b>:  They also have binaries available for assorted operating systems.  If you can't get it working, try leaving the ImageMagick path blank and using NetPBM instead.
pl: <b>Pamiętaj</b>: Są jeszcze dostępne binaria dla innych systemów operacyjnych. Jeżeli nie możesz tego uruchomić, spróbuj zostawić ścieżkę do ImageMagick'a pustą i używać zamiast niego NetPBM.

en: <b>Note:</b> Your webserver is configured with the %s restriction.   This may make it difficult for Gallery to detect and verify your binaries, even if you've already successfully used the Config Wizard in the past.  Don't worry too much if this page gives warnings; your settings will still be saved properly.
pl: <b>Uwaga:</b> Twoj webserwer jest skonfigurowany z restrykcjami %s. To może spowodować iż Galeria będzie miała kłopoty ze znalezieniem i sprawdzeniem twoich binarek, nawet jeśli już udało Ci się pomyślnie użyć Kreatora Konfiguracji w przeszłości. Nie martw się jeżeli ta strona zwraca błędy; Twoje ustawienia będą zapisane poprawnie.

en: Check to see how old version %s of %s is.
pl: Sprawdzam czy %s ma nowszą wersje niż %s.

en: Check to see if you are running PHP 4.  Note that some versions of PHP have bugs that cause Gallery to fail.  PHP4.0.0 uses a different file upload protocol, versions 4.0.3 and 4.0.3pl1 have a bug in the unserialization code that cause Gallery to be unable to read its own database.  Upgrade to at least PHP 4.0.4pl1 if you can.
pl: Sprawdzam czy masz uruchomione PHP 4. Pamiętaj, iż część wersji PHP ma błędy, które uniemożliwiaja poprawną prace Galerii. PHP 4.0.0 używa innej wersji protokołu wgrywania, wersja 4.0.3 i 4.0.3pl1 mają błedy, które uniemożliwiaja Galerii odczytanie własnej bazy danych. Uaktualnij swoje PHP wersji przynajmniej 4.0.4pl1 jeśli możesz.

en: You're running version %s.  You need to upgrade to PHP %s.
pl: Używasz wersji %s. Musisz zaktualizować PHP do %s.

en: You're running version %s which has known bugs that cause Gallery to fail.
pl: Używasz PHP w wersji %s, która ma znane błędy powodujące problemy w programie Galerii.

en: Check to see if you are running PHP 4.1 or greater.  If you want to run the multi-language version of gallery, you need php 4.1.  Upgrade to at least PHP 4.1 if you can.
pl: Sprawdzam czy używasz PHP w wersji 4.1 lub nowszej. Jeżeli będziesz chciał skorzystać z opcji wielojęzykowości w Galerii, potrzebujesz PHP przynajmniej w wersji 4.1. Jeżeli nie masz, uaktualnij PHP jeśli możesz.

en: You're running version %s.  You need to upgrade to at least PHP 4.1.0 if you want to run the multilanguage version.
pl: Używasz wersji %s. Potrzebujesz uaktualnić ją do conajmniej 4.1.0 jeżeli chcesz używać wielojęzykowości.

en: Check to see if PHP is running in <b>Safe Mode</b>.  Safe mode is a PHP security feature commonly used in shared environments.  Gallery cannot run when safe mode is enabled because it imposes too many restrictions.
pl: Sprawdzam czy PHP jest uruchomione w trybie <b>Safe Mode [Tryb Bezpieczny]</b>. Safe Mode jest funkcja bezpieczeństwa w PHP używaną w środowisku dzielenia. Galeria nie może działać jeżeli tryb bezpieczny jest włączony ponieważ PHP wywiera zbyt wiele restrykcji.

en: <b>Safe Mode</b> is enabled on this server.  You must disable it before you can use Gallery.  Refer to the FAQ, the forums, and the help page on the %sGallery website%s and the %sPHP website%s for assistance.
pl: <b>Safe Mode</b> jest włączony na tym serwerze. Musisz go wyłączyć by używać Galerii. Sprawdz FAQ, forum i strone pomocy na %sstronie Galerii%s i na %sstronie PHP%s by uzyskać pomoc jak to zrobić.

en: <b>Note</b>: In some rare circumstances, Gallery thinks that <b>safe mode</b> is on, when it's really off.  You can see for yourself by looking in the <i>Local</i> column of the safe_mode row in the %sPHP Info%s page.  If it says 'Off' or '0' or 'undefined' then it's possible that Gallery made a mistake and you can continue.  If not, then you must resolve this problem before you can use Gallery.
pl: <b>Pamiętaj</b>: W rzadkich sytuacjach zdarza się, że Galeria rozpoznaje <b>safe mode</b> jako włączony pomimo tego, że tak nie jest. Możesz sprawdzić osobiście patrząć na kolumne <i>Local</i> w wierszu safe_mode w %sPHP Info%s. Jeżeli jest tam 'Off', '0' lub 'undefined' wtedy jest możliwe, że Galeria źle rozpoznała tryb i możesz spokojnie kontynuować. Jeżeli nie, musisz rozwiązać ten problem zanim będziesz mógł użyć Galerii.

en: Allow the Gallery <b>.htaccess</b> file to set application specific configuration options for the Gallery application.  This is controlled by the webserver owner so it's not always possible for you to change it.  The main drawbacks to not having this are that you may not be able to upload files > 2MB (eg, big ZIP files) and you may not be able to use mod_rewrite (see below).
pl: Plik <b>.htaccess</b> pozwala Galerii ustawić specjalna konfiguracje opcji dla aplikacji z Galerii. Ten plik jest kontrolowany przez właściciela websewera i nie jest zawsze możliwe byś mógł go zmienić. Minusem nie posiadania tego pliku jest to że możesz nie być wstanie wgrać pliku większego niż 2MB (np dużego pliku ZIP) i także może nie być możliwości używania mod_rewrite (zobacz poniżej).

en: Apache is not obeying your .htaccess file.  Try entering the following into your web server's httpd.conf file:
pl: Apache nie kontroluje Twojego pliku .htaccess. Spróbuj wstawić poniższe do pliku httpd.conf Twojego webserwera:

en: Check to see if %smagic quotes%s are enabled on your PHP server.  If they're on, you may notice strange behaviour if you put ' (single-quote), &quot; (double quote) or &#92; (backslash) characters in titles or captions in the gallery.
pl: Sprawdzam czy %smagic quotes%s są włączone na Twoim serwerze PHP. Jeżeli są włączone, możesz zauważyć dziwne zachowania w galerii jeżeli w tytułach lub podpisach pod zdjęciami użyjesz ' (pojedyńczy cudzysłów), &quot; (podwójny cudzysłów) lub &#92; (backslash).

en: Magic quotes are on.  Your webserver owner can turn them off by putting %s in your php.ini file
pl: Magic quotes są włączone. Właściciel webserwera może je wyłączyć umieszczając %s w Twoim php.ini.

en: Check to see if your webserver is compiled with <b>mod_rewrite</b>.  Mod_rewrite allows the Gallery to use shorter URLs that are easier to read and look nicer when you mail them to your web-challenged relatives.  It's not an essential feature.
pl: Sprawdzam czy webserwer jest skompilowany z <b>mod_rewrite</b>. Mod_rewrite pozwala Galerii na używanie krótszych adresów URL, które są łatwiejsze do czytania i wyglądają ładniej kiedy wysyłasz je do swoich odbiorców. Nie jest to istotna funkcja.

en: Either <b>mod_rewrite</b> is not installed or your <b>.htaccess</b> file is not enabled (see above).  Either way, we'll have to use longer URLs in the Gallery.  If you want to turn it on I'd suggest that you make sure that your <b>.htaccess</b> file works and then if it still doesn't work you may need to reconfigure and rebuild Apache with this flag:
pl: Albo <b>mod_rewrite</b> nie jest zainstalowany, albo Twój plik <b>.htaccess</b> nie jest włączony (zobacz powyżej). W takim wypadku musimy używać dłuższych URL'i w Galerii. Jeżeli chcesz włączyć tą opcje, sugeruje byś się upewnił że Twój plik <b>.htaccess</b> działa i wtedy jeżeli to nie działa, będziesz musiał przekonfigurować i przekompilować swojego Apache z tymi flagami:

en: Check to see if NetPBM is installed so that Gallery can manipulate images (rotate, resize, make thumbnails, etc).  You need to have NetPBM <b>or</b> ImageMagick installed.
pl: Sprawdzam czy NetPBM jest zainstalowane tak by Galeria mogła manipulować obrazami (obracać, skalować, tworzyć miniatury, itd.). Musisz mieć zainstalowanego NetPBM <b>lub</b> ImageMagick'a.

en: I can't find NetPBM.  If it's installed and not in the path of the webserver user that's OK --  you can specify the path to NetPBM by hand on the following page.  If it's not installed, you have two choices:
pl: Nie mogę znaleść NetPBM. Jeżeli jest on zainstalowany, ale nie znajmuje się w scieżce użytkownika webserwera to nie ma problemu - możesz zdefiniować scieżkę do NetPBM ręcznie na następnej stronie. Jeżeli natomiast nie jest zainstalowany, masz do wyboru:

en: If NetPBM is installed and Gallery isn't finding it automatically that's OK -- that just means you'll have to specify the path to NetPBM by hand on the following page
pl: Jeżeli NetPBM jest zainstalowany i Galeria nie może go automatycznie odnaleść to nic nie szkodzi - to znaczy że będziesz musiał podać scieżkę do NetPBM ręcznie na następnej stronie.

en: Check to see if ImageMagick is installed so that Gallery can manipulate images (rotate, resize, make thumbnails, etc).  You need to have ImageMagick <b>or</b> NetPBM installed.
pl: Sprawdzam czy ImageMagick jest zainstalowany tak by Galeria mogła manipulować obrazami (obracać, skalować, tworzyć miniatury, itd.). Musisz mieć zainstalowanego ImageMagick'a <b>lub</b> NetPBM.

en: I can't find ImageMagick.  If it's installed and not in the path of the webserver user that's OK -- you can specify the path to ImageMagick by hand on the following page.  If it's not installed, you must install it.
pl: Nie mogę odnaleść ImageMagick'a. Jeżeli jest on zainstalowany, ale nie znajduje się w scieżce użytkownika webserwera to nie ma problemu - możesz zdefiniować scieżkę do ImageMagick'a ręcznie na następnej stronie. Jeżeli natomiast nie jest on zainstalowany to musisz go wgrać.

en: Check to see if jhead is installed so that Gallery can examine EXIF headers embedded in images created with most digital cameras.
pl: Sprawdzam czy jhead jest zainstalowany, dzięki czemu Galeria będzie mogła zczytywać z większości aparatów cyfrowych nagłówki EXIF zawarte w zdjęciach.

en: I can't find jhead.  If it's installed and not in the path of the webserver user that's OK -- you can specify the path to jhead by hand on the following page.  If it's not installed, you can install it yourself.  jhead is a public domain EXIF parser.  Source, linux binaries, and windows binaries can be found at %sthe jhead homepage%s.
pl: Nie mogę znaleść jhead. Jeżeli jest on zainstalowany, ale nie znajmuje się w scieżce użytkownika webserwera to nie ma problemu - możesz zdefiniować scieżkę do jhead ręcznie na następnej stronie. Jeżeli natomiast nie jest zainstalowany, musisz zainstalować go sam. jhead jest publicznym programem. Źródła, binaria linuxa i binaria windowsowe dostępne są tutaj - %sstrona domowa jhead%s.

en: Check to see if jpegtran is installed so that Gallery can perform lossless rotations (only works on JPEG images)
pl: Sprawdzam czy jpegtran jest zainstalowany tak by Galeria mogła obracać zdjęcia zapisane w formacie JPEG.

en: I can't find jpegtran.  If it's installed and not in the path of the webserver user that's OK -- you can specify the path to jpegtran by hand on the following page.  If it's not installed, you can install it yourself.  jpegtran is a freely distributable tool distributed by the Independent JPEG Group as part of libjpeg.  Source may be found at %sthe IJG homepage%s.  Binaries may be found at %sthe JPEG club website%s or in the libjpeg package of Linux distributions.
pl: Nie mogę znaleść jpegtran. Jeżeli jest on zainstalowany, ale nie znajmuje się w scieżce użytkownika webserwera to nie ma problemu - możesz zdefiniować scieżkę do jhead ręcznie na następnej stronie. Jeżeli natomiast nie jest zainstalowany, musisz zainstalować go sam. jpegtran jest darmowym narzędziem wydanym przez Independent JPEG Group jako część libjpeg. Źródła dostępne są na %sstrona domowa IJG%s. Binaria można znaleść na stronie %sJPEG club%s lub w paczce libjpeg w dystrybucjach Linuxa.

en: Check to see if PHP is compiled with gettext for fast translations.
pl: Sprawdzam czy PHP jest skompilowane z obsługą gettext.

en: Your PHP does not have gettext support.  To include gettext support, you need to recompile PHP.  For more information see %s.  However, multilanguage support is still available in Gallery without gettext, but the pages may take slightly longer to load.
pl: Twoje PHP nie ma obsługi gettext. By właczyć obsługe gettext, musisz przekompilować PHP. W celu uzyskania wiekszej ilości informacji sprawdź %s. Jednakże, obsługa wielu języków w Galerii wciaż jest dostępna, lecz strony mogą się ładować troche wolniej.

en: Check to see what languages are available
pl: Sprawdzam, które języki są dostępne

en: Testing to see if which locales are absent
pl: Testuję, które lokalizacje są dostępne

en: Gallery Title
pl: Tytuł galerii

en: The name of your gallery.  Eg. <i>My Cool Photos</i>
pl: Nazwa Twojej galerii. Np. <i>Moje SUPER zdjęcia</i>

en: Admin password
pl: Hasło Admina

en: REQUIRED
pl: WYMAGANE

en: The password for the %s account.  Unfortunately, you're required to re-enter this every time you reconfigure Gallery.  We'll fix this in a future release!
pl: Hasło dla konta %s. Niestety musisz podać hasło za każdym razem jak przekonfigurowujesz Galerie. Naprawimy to w przyszłych wydaniach programu!

en: Graphics suite to use?
pl: Zestaw narzędzi graficznych

en: This setting tells Gallery which set of graphics tools you prefer it to use.  If Gallery says both are okay (on the first page) then this is simply user preference.  Otherwise go with the one that Gallery was able to find without error.
pl: Te ustawienia wskazują Galerii którego zestawu narzedzi graficznych ma używać. Jeżeli Galeria napisała, że oba narzedzią są dostępne (na poprzedniej stronie) wtedy jest to tylko wybór czysto kosmetyczny. W innym wypdku wybierz to narzędzie, w którym Galeria nie wskazywała błędów.

en: Path to NetPBM
pl: Scieżka do NetPBM

en: The path to the directory containing NetPBM on your system.  If you downloaded NetPBM from the Gallery download page, don't forget to make the files executable.  Eg. %s or %s or %s
pl: Scieżka do katalogu zawierającego NetPBM na Twoim systemie. Jeżeli ściagnąłeś NetPBM ze strony Galerii, nie zapomnij uczynić jego pliki wykonywalnymi. Np. %s, %s lub %s

en: I can't find NetPBM at the location you provided.
pl: Nie mogę odnaleść NetPBM w miejscu które podałes.

en: PNM to JPEG converter
pl: PNM na JPEG konwerter

en: This value is only relevant if you use NetPBM.  NetPBM uses a tool to encode its internal image format into JPEG.  This tool is called either <i>ppmtojpeg</i> or <i>pnmtojpeg</i> depending on the version of NetPBM that you have installed.  Check your NetPBM directory to see which one you have installed and specify it here.  If you aren't sure, just take a guess and we'll try to verify it for you.
pl: Ta opcja dotyczy tylko używających NetPBM. NetPBM używa narzędzia do kodowania obrazów ze swojego wewnętrznego formatu na JPEG. To narzędzie nazywa się albo <i>ppmtojpeg</i> albo <i>pnmtojpeg</i>, w zależności od wersji NetPBM której używasz. Sprawdź katalog NetPBM by zobaczyć który z plików jest zainstalowany i wybierz go tu. Jeżeli nie jesteś pewien, nie martw się, spróbujemy sprawdzić to za Ciebie.

en: Path to ImageMagick
pl: Scieżka do ImageMagick

en: The path to the directory containing ImageMagick on your system.
pl: Scieżka do katalogu zawierającego ImageMagick'a w Twoim systemie.

en: I can't find ImageMagick at the location you provided.
pl: Nie mogę odnaleść ImageMagick'a w miejscu które podałes.

en: Highlight size
pl: Wielkość okładki

en: The target size (in pixels) of thumbnails shown in the gallery page (highlight images)
pl: Docelowa wielkość (w pixelach) miniaturek które bedą pokazywane na stronach galerii (okładki albumów)

en: The filesystem path to the 'zipinfo' binary.  This is optional so if you don't have it, don't worry about it too much.
pl: Scieżka do pliku binarnego 'zipinfo'. To jest opcja, jeżeli go nie masz, nie martw się o to.

en: The filesystem path to the 'unzip' binary.  This is optional so if you don't have it, don't worry about it too much.
pl: Scieżka do pliku binarnego 'unzip'. To jest opcja, jeżeli go nie masz, nie martw się o to.

en: The filesystem path to the 'jhead' exif parser.  This is optional so if you don't have it, don't worry about it too much.  Eg. %s or %s.
pl: Scieżka do 'jhead'. To jest opcja, jeżeli go nie masz, nie martw się o to. Np. %s lub %s.

en: The filesystem path to the 'jpegtran' utility.  This is optional so if you don't have it, don't worry about it too much.  Eg. %s or %s.
pl: Scieżka do 'jpegtran'. To jest opcja, jeżeli go nie masz, nie martw się o to. Np. %s lub %s.

en: this is new in version %s
pl: to jest nowość w wersji %s

en: Thumbnail image
pl: Obrazek miniaturki

en: The filesystem path to the thumbnail image to show for movies.  Eg. %s
pl: Scieżka systemowa do miniatury która ma być pokazywana przy filmach. Eg. %s

en: Album directory
pl: Katalog Albumu

en: The full path on physical disk to the directory where your photos will be stored.  This directory should start off empty -- Gallery will fill it.  Note that this directory needs to have write access by the user who is running the web server (in your case this user is %s.)
pl: Pełna scieżka dostępu na fizycznym dysku do katalogu gdzie będą przechowywane zdjęcia. Ten katalog powinien być na początku pusty - Galeria go sama wypełni. Pamiętaj że ten katalog musi mieć prawa do zapisywania dla użytkownika, który uruchamia webserwer (w tym wypadku jest to %s)

en: Temporary directory
pl: Tymczasowy katalog

en: The filesystem path to a temporary directory.  Eg. %s or %s.  Note that if you have open_basedir configured on your system, then this temporary directory must be inside the open_basedir path!  In that case you may need to create the tmp directory yourself and make sure that it's writable by the webserver process.
pl: Ścieżka systemowa do tymczasowego katalogu. Np. %s lub %s. Pamiętaj iż jeżeli masz skonfigurowane open_basedir na swoim systemie, wtedy ten katalog musi być w ścieżce open_basedir!! W takim wypadku musisz stworzyć katalog tmp samodzielnie i upewnić się że proces webserwera ma możliwość zapisywania w nim.

en: The full URL to the Gallery web application.  Eg. %s.
pl: Pełen URL do aplikacji webowych Galerii. Np. %s.

en: Albums
pl: Albumów

en: The full URL to your album directory (specified above) on your web server.  Eg. %s.
pl: Pełen URL do Twojego katalogu z albumami (podany powyżej) na Twoim webserwerze. Np. %s.

en: Mirror sites
pl: Strony lustrzane

en: A list of URLs that contain mirrors of your albums directory.  Specify one URL per line with the ones that are more reliable towards the top.  Eg.%s.
pl: Lista URL'i, które zawierają mirrory Twojego katalogu z albumem. Podaj jeden URL na linie, zaczynając od najlepszych na górze. Np. %s.

en: Show the album tree
pl: Pokaż drzewo albumu

en: If you turn this option on, you'll see a complete list of all sub-albums when you're browsing the top level of your Gallery.  This will make navigating to a specific sub album much easier (although it can severely clutter the appearance of the top Gallery page).  Set to <b>no</b> by default.
pl: Jeżeli włączysz tą opcje, będziesz widział kompletna listę pod-albumów podczas przeglądania głownej strony Galerii. To czyni nawigacje do poszczególnych sub-albumów dużo łatwiejszą. Domyślnie ustawnione na <b>nie</b>.

en: Auto-rotate images
pl: Automatyczne obracanie obrazków

en: Selecting this option has Gallery automatically attempt to rotate images on upload, based on the orientation information that is stored in JPEG EXIF data by some newer digital cameras.  Requires Jhead EXIF parser v.1.9 or greater (see above).
pl: Wybierając tą opcje Galeria automatycznie będzie obracać zdjęcia w trakcie wgrywania na serwer, bazując na informacjach o orientacji zawartych w danych EXIF plików JPEG z nowszych aparatów cyfrowych. Wymaga Jhead EXIF parser v.10 lub nowszą (zobacz powyżej).

en: Which language do you want as your default language
pl: Wybierz, którego języka chcesz używać jako domyślnego

en: This is what you will see as %s, and what users will see if no other preference is set.
pl: To jest to co bedziesz widział jako %s, i to co inni użytkownicy będą widzieć jeżeli żadne inne właściwości nie bedą ustawione.

en: Multi language mode
pl: Tryb wielojęzykowy

en: Gallery has three multi language modes.  These affect the language that a user will see when visiting the site
pl: Galeria ma 3 tryby wielojęzykowe. To ma wpływ na język który użytkownik widzi podczas wizyty na stronie

en: Gallery is only displayed in one language
pl: Galeria będzie wyświetlana tylko w jednym języku

en: Gallery is displayed in the language the browser sends
pl: Galeria będzie wyświetlana w języku którego żądają ustawienia przeglądarki

en: Available languages in mode 3 and user preferences
pl: Dostępne języki w trybie 3 i preferencjach użytkownika

en: Advanced
pl: Zaawansowane

en: Cache EXIF data
pl: Buforuj dane EXIF?

en: The EXIF data extracted from JPEG files can be cached after it is read the first time.  The tradeoff is that if you cache this data it's possible for your album data files to get quite large which may slow down viewing your albums.  But, if you don't cache this data then it needs to be retrieved every time any user looks at the properties of a photo which can also be slow.  Set to <b>no</b> by default.
pl: Dane EXIF, odczytane z pliku JPEG, mogą być zbuforowane za pierwszym razem. Rzecz w tym że bufor tych danych może powiekszyć twoje pliki w albumie do bardzo dużej wielkości co zwolni przeglądanie Twojego albumu. Lecz jeżeli nie zbuforujesz tych danych to bedą one musiały być odczytywane za kazdym razem kiedy użytkownik na stronie o nie poprosi, przez co może to trwać chwile. Domyślnie ustawione na <b>nie</b>.

en: JPEG Quality
pl: Jakość JPEG

en: The JPEG file format trades off size versus quality.  Gallery can control the quality of the JPEGs that it produces when you resize, rotate or make thumbnails from JPEG images.  Higher quality images are larger in size than lower quality images.  However, in many cases there's a point at which raising the quality increases the size of the files without noticeably affecting the appearance of the image.  If you notice that your thumbnails and resized images are larger than the originals and you don't like this, you can try lowering this value.  <b>Note</b> that changing this value will only affect images changed in the <i>future</i>.
pl: Format JPEG handluje zamiennie wielkościa i jakościa. Galeria może kontrolować jakość plików JPEG, które tworzy kiedy skalujesz, obracasz lub tworzysz miniature z obrazu JPEG. Obrazy o wyższej jakości zajmują wiecej miejsca aniżeli te o niższej jakości. Jednakże, w wielu wypadkach jest punkt w którym zwiększanie jakości, zwieksza wielkość pliku ale nie ma wpływu już na wygląd zdjęcia. Jeżeli zauważysz że Twoje miniatury i przeskalowane obrazy mają wiekszy rozmiar pliku aniżeli oryginał, i wcale Ci się to nie podoba, możesz spróbować obniżyć tę wartość. <b>Pamiętaj</b> że zmiana tej wartości ma wpływ tylko na obrazy zmieniane w przyszłości.

en: Time Limit
pl: Limit czasu

en: The maximum amount of time in seconds any single operation should take.  If you find that you are getting the <b>Maximum execution time exceeded</b> error message, you can try making this a larger number.  Be warned that if you make this too large you <i>might</i> have a process that is stuck for a very long time without doing anything.  The default value is 30 which is pretty reasonable.
pl: Maksymalna wartość czasu w sekundach jaką każda pojedyńcza operacja powinna zająć. Jeżeli otrzymujesz informacje <b>Przekroczony maksymalny czas wykonywania</b>, spróbuj wprowadzić większą wartość. Uważaj gdyż jeśli wstawisz tu za dużą wartość, <i>możesz</i> mieć bezczynne procesy które ugrzezną na bardzo długo. Wartość domyślna jest ustawiona na 30 i jest to bardzo dobra wartość.

en: Turn debug mode on so that you can diagnose problems?
pl: Włączyć tryb debugowania by zdiagnozować problemy?

en: Use %s?
pl: Używać %s ?

en: Gallery uses a locking system called flock() for added protection against data corruption.  This is not supported on all platforms.  If you're seeing errors like <i>Could not acquire lock</i> then set this value to <i>no</i>
pl: Galeria używa systemu lokowania zwanego flock() dla ochrony przed uszkodzeniem danych. Nie jest on jednak obsługiwany przez wszystkie platformy. Jeżeli widzisz błąd typu <i>Nie mogłem osiągnąć lokowania danych</i> wtedy ustaw wartość na <i>no</i>

en: Status code
pl: Kod statusu

en: The status code Gallery expects to see after a successful exec() call.  Gallery will try to figure this out on its own so you probably won't need to change this value unless you have problems.
pl: Kod statusu, którego Galeria oczekuje po udanym wywołaniu exec(). Galeria spróbuje dowiedzieć się tego sama z tąd prawdopodobnie nie musisz zmieniać tej opcji, chyba że masz problemy.

en: Session variable
pl: Zmienna sesji

en: This is the session variable used to contain all Gallery session information.  Change this if there is a conflict between Gallery and another PHP app on your website.
pl: To jest zmienna sesji, która zawiera wszystkie informacje o sesji Galerii. Zmień to jeżeli jest konflikt pomiędzy Galerią i inną aplikacją PHP na Twojej stronie.

en: Default color of image borders. You can learn about %scolors%s here.
pl: Domyślny kolor ramki obrazka. Możesz poczytać o %skolorach%s tutaj.

en: Border width
pl: Grubość krawędzi

en: Default width of image borders
pl: Domyślna grubość ramek obrazka

en: Default Font
pl: Domyślna czcionka

en: Default font face.  Eg. <i>arial</i> or <i>trebuchet</i>
pl: Domyślna nazwa czcionki. Np. <i>arial</i> lub <i>trebuchet</i>

en: Default Columns
pl: Liczba kolumn

en: The default number of columns in an album
pl: Domyślna ilość kolumn w albumie

en: Default Rows
pl: Domyślnie wierszy

en: The default number of rows in an album
pl: Domyślna ilość wierszy w albumie

en: The default target size (in pixels) of album thumbnails.
pl: Domyślna docelowa wielkość (w pixelach) miniatur z albumów.

en: Resized image size
pl: Wielkość obrazka przeskalowanego

en: When large images are added to an album, an intermediary version will automatically be generated at this size
pl: Kiedy wiekszę obrazy zostaną dodane do albumu, pośrednia ich wersja zostanie natychmiast wygenerowana w tej wielkości

en: Resized images file size
pl: Wielkość pliku obrazka przeskalowanego

en: The default target size (in kilobyte) of resized JPEG images.  Including a value may slow down file uploads, but will speed up page viewing time especially for people with dialup connections.  Set to 0 for no target size.
pl: Domyślna wielkość docelowa przeskalowanego pliku JPEG (w kilobyte). Włączając wartość można spowolnić wgrywanie, lecz przyśpieszy się wgrywanie stron ze zdjęciami, szczególnie dla ludzi z modemu. Ustawienie na 0 powoduje, że nie ma docelowej wielkości.

en: Fit-to-window
pl: Rozszeżaj do wielkości okna

en: When viewing photos which don't have an intermediary version, Gallery can automatically resize the image to fit the viewer's browser window (using JavaScript).  This may not work in embedded environments such as Nuke
pl: Podczas przeglądania zdjęć, które nie mają pośredniej wersji, Galeria może automatycznie skalować obrazy tak by zmieściły się one w oknie przeglądarki (używając JavaScript). Ta funkcja może nie działać w środowiskach rozbudowanych jak np Nuke

en: Visitor size prefs
pl: Preferencje co do wielkości

en: Offer visitors the choice of always viewing the full sized version of an image instead of the intermediary size.  This setting only lasts for the visitor's session.
pl: Oferuje oglądającym wybór czy chca zawsze przeglądać zdjęcia w pełnej wielkości bądź oglądać je w średniej wielkości. To ustawienie dotyczy tylko ostatniej wizyty użytkownika.

en: Printing Service
pl: Serwis Wydruków

en: Allow visitors to print photos directly from the album.  If you choose shutterfly, Gallery will charge an extra 2 cents (US) for every photo printed (a 4x6 print normally costs 49 cents US) and 1.8 cents of that will get donated back to the Gallery project.  This is one great way for you to help support this free software.
pl: Pozwala przeglądającym na drukowanie zdjęć wprost z albumu. Jeśli wybierzesz shutterfly, Galeria będzie otrzymywała dodatkowo 2 centy (US) z każdego wydrukowanego zdjęcia (odbitka 4x6 normialnie kosztuje 49 centów w USA) i 1.8 centa z tego będzie zasilało projekt Galerii. To jest jeden ze sposobów wsparcia tego darmowego oprogramowania.

en: %s without donation
pl: %s bez dofinansowania

en: Gallery Link
pl: Połaczenie do głównej Galerii

en: Display the top level Gallery link within the album?  If you turn this feature off, the user will not be able to navigate out of the album.  This is only useful when you want to embed an album within a website and not allow users to (easily) view the other albums in the gallery
pl: Wyświetlać połączenie do głównej Galerii w albumach ?. Jeżeli wyłaczysz tą opcje, użytkownik nie będzie mogł wyjść poza album. Ta opcja jest przydatna tylko wtedy gdy umieszczasz albumy na stronie, na której nie chcesz by użytkownicy mogli w prosty sposób przejść do innych albumów w galerii

en: Show Owner
pl: Pokaż właściciela

en: Show album owner's name on the top level Gallery page?
pl: Pokazywać włacicieli albumów na głownej stronie Galerii ?

en: Albums per page
pl: Albumów na strone

en: How many albums should be displayed per Gallery page?
pl: Jak dużo albumów powinno być pokazywanych na każdej stronie Galerii ?

en: Search Engine
pl: Wyszukiwarka

en: Display search engine on main Gallery page?
pl: Pokazywać opcje wyszukiwania na głownej stronie Galerii ?

en: Preserve Names
pl: Zatrzymuj nazwy

en: When uploading images to Gallery, should we preserve the original names?  If you select <i>no</i>, Gallery will assign a new name for each photo or movie that gets uploaded.
pl: Kiedy wgrywasz obrazy do Galerii, czy powinny pozostawać te same nazwy pliku ? Jezeli wybierzesz <i>nie</i>, Galeria sama nada nowe nazwy dla każdego pliku którzy zostanie wgrany.

en: Click counts
pl: Licznik Wejść

en: Display click counts within Albums?
pl: Pokazywać liczbę odwiedzin przy albumie ?

en: Comments
pl: Komentarze

en: Allow the public to add comments to your photos?
pl: Czy zezwolić na publiczne kometowanie obrazków?

en: Custom Fields
pl: Pola użytkownika

en: Custom fields that are available to describe each image.  They should be separated by commas.  Eg. <i>Description, Location, Film Type</i>
pl: Pola użytkownika, które będą dostępne przy opisywaniu każdego obrazka. Nazwy powinny być oddzielone przecinkiem. Np. <i>Opis, Miejsce, Typ Filmu</i>

en: Photo owner modification
pl: Właściciel modyfikuje zdjęcia

en: Allow photo owners to edit and rotate/flip their own photos?
pl: Zezwolić właścicielom zdjęć na ich edycje i obracanie/odwracanie ?

en: Photo owner deletion
pl: Czy właściciel może kasować swoje

en: Allow photo owners to delete their own photos?
pl: Czy zezwolić właścicielom zdjęć kasować je ?

en: Photo owner display
pl: Czy pokazywać własciciela zdjęcia

en: Display the name of photo owners with the caption?
pl: Pokazywać nazwę właściciela zdjęcia z podpisem tego zdjęcia ?

en: Add to beginning
pl: Dodaj na początek

en: New images added to beginning rather than end of albums
pl: Nowe obrazy dodawaj na początku albumu

en: Gallery Setup: Step 4
pl: Konfiguracja Galerii: Krok 4

en: Confirm that the settings you entered came through correctly.  If you find this page confusing, you can probably safely ignore it  (unless you see stuff in red which indicates an error)
pl: Potwierdź, że ustawienia, które wprowadziłeś są poprawne. Jeżeli strona pokazuje błędy, możesz prawdopodobnie bezpiecznie je zignorować (chyba że są rzeczy na czerwono które powodują błąd)

en: missing
pl: zgubiony

en: it's optional
pl: to jest opcja

en: documentation
pl: dokumentacja

en: Warning:
pl: Ostrzeżenie:

en: You must create empty file %s and chmod it 777 before proceeding.  See %s for more details.
pl: Musisz stworzyć pusty plik %s i zmienić chmod jego na 777 przed kontynuacja. Wiecej szczegółów: %s.

en: optional
pl: opcja

en: %s: <b>%s</b> must be an absolute URL!
pl: %s: <b>%s</b> musi być pełnym URL'em!

en: %s: <b>%s</b> must be a valid file (not a directory)!
pl: %s: <b>%s</b> musi być istniejącym plikiem (nie katalogiem)!

en: %s: <b>&quot;%s&quot;</b> must be a positive number
pl: %s: <b>&quot;%s&quot;</b> musi być liczbą dodatnią

en: %s: <b>%s</b> must not be zero
pl: %s: <b>%s</b> musi nie być zerem

en: %s: <b>%s</b> must be an executable file!
pl: %s: <b>%s</b> musi być plikiem wykonywalnym!

en: Directory %s does not exist.  Please create it.
pl: Katalog %s nie istnieje. Stwórz go.

en: %s exists but is not a directory.  Please fix this.
pl: %s istnieje ale nie jest katalogiem. Napraw to.

en: %s: %s exists, but is not writeable by the webserver user.  Try: %s or if that doesn't work: %s.  Also make sure that if you have an %s restriction then this tmp directory should be under the %s path
pl: %s: %s istnieje, ale nie jest możliwy zapis przez użytkownika webserwera.  Spróbuj: %s lub jeśli nie pomoże: %s.  Poza tym upewnij się, iz jezeli masz %s ograniczenia to wtedy ten tmp powinien być w tej: %s scieżce

en: Could not find %s.  Check your NetPBM directory to see which PNG->JPEG converter you have (or just try using %s instead).  Please check your configuration (or use ImageMagick).
pl: Nie mogłem znaleść %s. Sprawdz w katalogu NetPBM, który konwerter PNG->JPEG masz (lub spróbuj użyć %s zamiast poprzedniego). Sprawdz konfiguracje bądź użyj ImageMagick'a.

en: You must specify one of <i>pnmDir</i> or <i>ImPath</i> for Gallery to function!!
pl: Musisz określić <i>pnmDir</i> lub <i>ImPath</i> by Galeria mogła funkcjonować!!

en: %s is not properly configured for use as a graphics package.  Make sure you entered a path to the %s binaries in step 2.
pl: %s nie jest poprawnie skonfigurowana by używać graficznych plików. Sprawdź czy wprowadziłeś ścieżke %s do binarek w kroku 2.

en: Note:
pl: Notka:

en: Your server has the PHP open_basedir restriction set, and certain of your paths are not in the list of restricted paths
pl: Twoj serwer ma ustawione ograniczenia w tworzeniu open_basedir w PHP, i kilka scieżek nie jest w liscie ograniczonych

en: This doesn't mean that they won't work, however it does mean that we can't verify that the paths are correct.  If you are unable to upload photos correctly, please refer to the FAQ and to the %sdiagnostics%s to resolve your problems.
pl: To nie oznacza że nie bedą działać, jednakże oznacza to że nie można zweryfikować czy podane ścieżki są prawidłowe. Jeżeli nie będziesz mógł wgrać zdjęć poprawnie, zajrzyj do FAQ i do %sdiagnostyki%s by rozwiązać problemy.

en: Edit Config
pl: Edytuj konfiguracje

en: Save Config
pl: Zapisz konfiguracje

en: There are errors in your configuration.
pl: Są błędy w Twojej konfiguracji.

en: Please go back and fix them!
pl: Wróć i napraw je!!

en: Gallery Setup: Step 2
pl: Konfiguracja Galerii: Krok 2

en: In this step you'll customize various settings for Gallery.  If this is the first time you've customized Gallery, you'll notice that we've tried to pick reasonable defaults for you.  Even so, you'll probably have to make at least some minor changes.  If you've already configured Gallery before, then you'll notice that this page already has your current config information in it so you probably won't need to do much.
pl: W tym kroku personalizujesz kilka ustawień dla Galerii. Jeżeli jest to pierwszy raz kiedy to robisz, musisz pamiętać, że wprowadziliśmy odpowiednie wg nas domyślne ustawienia. Ponad to, prawdopodobnie będziesz chciał coś zmienić. Jeżeli skonfigurowałeś już Galerie wczesniej, ta strona będzie zawierała wprowadzone przez Ciebie tam konfiguracje, przez co prawdopodobnie nie będziesz chciał wiele zmieniać.

en: System Check Page
pl: Strona sprawdzania systemu

en: Album Defaults
pl: Domyślne albumu

en: Use Defaults
pl: Użyj domyślnych

en: Gallery Diagnostics
pl: Diagnostyka Galerii

en: This page is designed to provide some diagnostics about your server to help you find issues that may prevent Gallery from functioning properly.
pl: Ta strona jest stworzona by dostarczyć troche diagnostyki na temat Twojego serwera by pomóc ci znaleść błędy które uniemożliwią Galerii poprawne funkcjonowanie.

en: The config wizard tries all kinds of diagnostics to try to find and work around any issues that it finds on your system, but there may be other problems that we have not thought of.
pl: Kreator Konfiguracji przeprowadzi diagnostyke by sprawdzić jakiekolwiek błedy w systemie, lecz mogą pozostać inne problemy których nie wykryje.

en: You can use these tools to find out more about your setup
pl: Możesz używać tych narzędzi by dowiedzieć się wiecej na temat ustawień

en: Tool
pl: Narzędzie

en: Description
pl: Opis

en: This page provides information about your PHP installation.
pl: Ta strona dostarcza informacji na temat Twojej instalacji PHP.

en: It's a good place to look to examine all the various PHP configuration settings, and to find out on what kind of system you're running (sometimes it's difficult to tell when you're on an ISP's machine)
pl: To jest dobre miejsce by sprawdzić różne ustawienia konfiguracji w PHP i znalezienia jakiego rodzaju systemu używasz (czasami jest to trudne do określenia kiedy się używa maszyny provider'a)

en: Check
pl: Sprawdzenie

en: This page provides information about your NetPBM binaries.
pl: Ta strona dostarczy informacji na temat plików binarnych NetPBM.

en: You can only use this page after you have successfully completed the configuration wizard (as it expects that you've already located and configured Gallery with the right path to NetPBM).
pl: Możesz używać tej strony dopiero po tym jak pomyślnie przejdziesz przez Kreatora Konfiguracji (prawdopodobnie już zalokowałeś i skonfigurowałeś Galerie razem z prawidłowymi ścieżkami do NetPBM).

en: This page provides information about your ImageMagick binaries.
pl: Ta strona dostarcza informacji na temat binarek ImageMagick'a

en: You can only use this page after you have successfully complete the configuration wizard (as it expects that you've already located and configured Gallery with the right path to ImageMagick).
pl: Możesz używać tej strony dopiero po tym jak pomyślnie przejdziesz przez Kreatora Konfiguracji (prawdopodobnie już zalokowałeś i skonfigurowałeś Galerie razem z prawidłowymi ścieżkami do ImageMagick'a).

en: Check Sessions
pl: Sprawdzanie sesji

en: This page runs a very simple test on your PHP session configuration.
pl: Ta strona przeprowadzi proste testy na Twojej konfiguracji sesji w PHP.

en: Gallery requires that your PHP installation is configured with proper session support.
pl: Galeria wymaga by twoja instalacja PHP była skonfigurowana z poprawna obsługą sesji.

en: Gallery Setup: Step 3
pl: Konfiguracja Galerii: Krok 3

en: Here you can customize the default values for new albums that you create.  Note that these are not <b>master switches</b> (ie, if you turn a setting on here, you can still turn it off in a given album).  If this is the first time you've customized Gallery, you'll notice that we've tried to pick reasonable defaults for you.  If you've already configured Gallery before, then you'll notice that this page already has your current config information in it so you probably won't need to do much.
pl: Tutaj możesz spersonalizować domyślne ustawienia nowych albumów, które tworzysz. Pamiętaj, że nie są to <b>sztywne zmienne</b> (np, jeżeli włączysz opcje tutaj, będziesz mógł ją wciaż wyłączyć w każdym albumie z osobna). Jeżeli jest to pierwszy raz kiedy spersonalizowujesz Galerie, musisz pamiętać, że staraliśmy się wstawić najodpowiedniejsze ustawienia domyślne dla Ciebie. Jeżeli już konfigurowałeś Galerie wczesniej, zauważ że ta strona zawiera Twoje aktualne ustawienia więc prawdopodobnie nie będziesz musiał zmieniać dużo.

en: Gallery Settings
pl: Ustawienia Galerii

en: Save Settings
pl: Zapisz ustawienia

en: Gallery Configuration
pl: Konfiguracja Galerii

en: unknown
pl: nieznany

en: Missing value
pl: Zagubiona wartość

en: I can read your .htaccess file
pl: Mogę czytać Twoje pliki .htaccess

en: PHP v%s is OK
pl: PHP v%s OK

en: mod_rewrite is enabled
pl: mod_rewrite jest włączony

en: Could not locate jhead
pl: Nie mogę znaleźć

en: jhead binary located
pl: binaria jhead znalezione

en: NetPBM not being used in this installation
pl: NetPBM nie będzie używane w tej instalacji

en: Cannot verify this path (it's not in your open_basedir list)
pl: Nie można sprawdzić tej ścieżki (nie ma jej w liście open_basedir)

en: Can't find %s!
pl: Nie mogę znaleść %s!

en: %s is not executable!
pl: %s nie jest plikiem wykonywalnym!

en: All %d NetPBM binaries located
pl: Wszystkie %d binaria NetPBM znalezione

en: All %d ImageMagick binaries located
pl: Wszystkie %d ImageMagick binaria zlokalizowane

en: Could not locate jpegtran
pl: Nie mogę znaleść jpegtran

en: jpegtran binary located
pl: binaria jpegtran znalezione

en: gettext installed
pl: gettext zainstalowany

en: No languages found.
pl: Nie znaleziono języków.

en: Only %d of %d possible languages are available.  If you want the missing languages, download a fresh copy of %s from %s.
pl: Tylko %d z %d możliwych języków jest dostępna. Jeżeli chcesz mieć brakujące języki, ściagnij ich swieża kopie %s z %s.

en: All %d languages found
pl: Wszystkie %d języki znalezione

en: You can check for more recent versions by visiting %s.
pl: Możesz szukać nowszej wersji odwiedzając %s.

en: This version of %s was released on %s.
pl: Ta wersja %s została wydana na %s.

en: This is a beta version of %s that was released on %s.
pl: To jest wersja testowa %s, która została wydana na %s.

en: Please check regularly for updates.
pl: Sprawdzaj regularnie uaktualnienia.

en: All gallery locales are available on this host
pl: Wszystkie lokalizacje galeri sa dostepne na tym hoście

en: We were unable to detect any locales.  However, your server is configured with the %s restriction so this may be interfering with the way that we detect locales.  Unfortunately this means the date format will not change for different languages.  However, it is ok to continue.
pl: Nie było możliwości znalezienia żadnych lokalizacji. Jednakże Twój serwer jest skonfigurowany z restrykcjami %s a więc może to powodować złe rozpoznanie przez Galerie. Niestety to oznacza że format dany nie będzie się zmieniał wraz z językiem. Tak czy inaczej można kontynuować.

en: We were unable to detect any system locales. Multilanguage functions will be disabled. Please install the corresponding locales or ask your Provider to do this. This problem is known on %s systems. In this case please have a look at this %sDebian locale HowTo%s
pl: Nie było możliwości znalezienia żadnych lokalizacji systemowych. Funkcja wielojęzykowości będzie wyłączona. Zainstaluj odpowiednie lokalizacje lub poproś swojego providera by to zrobił. Ten problem jest znany na systemach %s. W tym wypadku prosze zajrzeć do %sDebian lokalizacja HowTo%s

en: Only the default locale for this machine is available, so date format will not change for different languages.
pl: Tylko domyślne lokalizacje dla tej maszyny są dostepne, dla tego format daty nie będzie się zmieniał w innych językach.

en: Dates in these languages may not be formatted properly, because the corresponding locales are missing:
pl: Daty w tych językach mogą nie być sformatowane poprawnie, ponieważ brak jest odpowiadających lokalizacji:

en: Locale Selection required
pl: Wymagany wybór lokalizacji

en: There is more than one suitable locale installed on your machine for the following languages.  Please chose the one you think is most suitable
pl: Jest wiecej niż jedena właściwa lokalizacja zainstalowana na Twojej maszynie dla podanego języka. Wybierz ta którą uważasz za najbardziej pasującą.

en: Locale problems
pl: Problem z lokalizacją

en: There are no apparently suitable locales installed on your machine for the following languages.  Please choose the one you think is most suitable.
pl: Nie ma właściwych lokalizacji zainstalowanych na Twojej maszynie dla podanego języka. Wybierz tą którą uważasz za najbardziej odpowiednią.

en: safe mode is off
pl: tryb bezpieczny jest wyłączony

en: magic quotes are off
pl: magic quotes są wyłączone

en: Gallery Session Test
pl: Test sesji Galeri

en: Session Test
pl: Test sesji

en: If sessions are configured properly in your PHP installation, then you should see a session id below.
pl: Jeżeli sesje są skonfigurowane poprawnie w Twojej instalacji PHP, powinieneś zobaczyć poniżej ID sesji.

en: The &quot;page views&quot; number should increase every time you reload the page.
pl: &quot;licznik&quot; powinien zwiększać się za każdym razem gdy przeładowujesz strone.

en: Clicking %s should reset the page view number back to 1.
pl: Nacisnięcie %s powinno zresetować licznik spowrotem do 1.

en: If this <b>does not</b> work, then you most likely have a configuration issue with your PHP installation.
pl: Jezeli to <b>nie</b> działa, wtedy jest to najprawdopodobniej bląd w konfiguracji Twojego PHP.

en: Gallery will not work properly until PHP's session management is configured properly.
pl: Galeria nie bedzie chodziła prawidłowo dopuki zarzadzanie sesjami w PHP nie będzie skonfigurowane poprawnie.

en: Your session id is
pl: ID Twojej sesji to

en: Page views in this session
pl: Oglądanych stron w tej sesji

en: Server IP address
pl: Adres IP serwera

en: Return to the %sDiagnostics Page%s
pl: Powrót do %sStrony Diagnostyki%s

en: Success!
pl: Sukces!

en: Your configuration has been successfully saved!
pl: Twoja konfiguracja została poprawnie zapisana!

en: An account called %s has been created for you with the password you specified.
pl: Konto %s zostało stworzone dla Ciebie z hasłem które podałeś.

en: Note
pl: Uwaga

en: Don't forget to run %s to make your Gallery secure!
pl: Nie zapomnij uruchomić %s po to by zabezpieczyć twoja Galerie!

en: Gallery won't run if it is not in secure mode
pl: Galeria nie uruchomi sie jeżeli nie będzie w trybie bezpiecznym

en: You can reconfigure Gallery at any time by re-running this configuration wizard.
pl: Możesz przekonfigurować Galerie w każdym momencie używając Kreatora Konfiguracji.

en: It will save your data so you won't have to enter it all again!
pl: Ta opcja zapisze Twoje dane tak byś nie miał dostępu do nich powtórnie!

en: Enter the Gallery
pl: Wejście do Twojej Galerii

en: Failure
pl: Błąd

en: Unable to write to %s.
pl: Nie mogę zapisać do %s.

en: You are missing either %s or %s.
pl: Zagubione %s lub %s.

en: Review Settings
pl: Zobacz ustawienia

en: Slide Show for album
pl: Slide Show dla tego albumu

en: The slide show is stopped, Click [play] to resume.
pl: Slideshow zatrzymany, kliknij [play] aby kontynuować

en: Slide show is running...
pl: Slideshow trwa ...

en: Picture is loading...
pl: Obrazek jest ładowany...

en: of
pl: z

en: Please Wait...
pl: Prosze poczekaj...

en: not working for you? try the low-tech
pl: nie działa u Ciebie?, spróbuj low-tech

en: Slide Show
pl: Slideshow

en: normal size
pl: normalny rozmiar

en: full size
pl: pełny rozmiar

en: Delay:
pl: Opóźnienie:

en: second
pl: sekunda

en: seconds
pl: sekund

en: Transition:
pl: Przejście:

en: Loop
pl: Pętla

en: This album has no photos to show in a slide show.
pl: Ten album nie zawiera obrazków.

en: back to album
pl: powrót do albumu

en: reverse direction
pl: odwróć kierunek

en: forward direction
pl: kierunek do przodu

en: Sort Album
pl: Sortuj album

en: Select your sorting criteria for this album below
pl: Wybierz kryterium sortowania dla tego albumu

en: Warning:  This operation can't be undone.
pl: Uwaga: Operacji nie da się cofnąć.

en: By Upload Date
pl: Po dacie wgrania

en: By Picture-Taken Date
pl: Po dacie zrobienia obrazka

en: By Filename
pl: Po nazwie pliku

en: By Number of Clicks
pl: Po liczbie kliknięć

en: By Caption
pl: Po podpisie

en: By Number of Comments
pl: Po liczbie komentarzy

en: Randomly
pl: Losowo

en: Ascending
pl: Rosnąco

en: Descending
pl: Malejąco

en: Sort
pl: Sortuj

en: Upgrading Users
pl: Uaktualnianie listy użytkowników

en: The user database in your Gallery was created with an older version of the software and is out of date.
pl: Baza użytkowników w Twojej Galerii została stworzona przy pomocy starszej jej wersji i jest przeterminowana.

en: This is not a problem!
pl: To nie jest problem!

en: We will upgrade it.  This may take some time.
pl: Zaktualizujemy. To może potrwać kilka minut.

en: Your data will not be harmed in any way by this process.
pl: Żaden z obrazków nie ucierpi w tym procesie.

en: Rest assured, that if this process takes a long time now, it's going to make your Gallery run more efficiently in the future.
pl: Bądź pewnien, że chociaż proces może potrwać - Twoja galeria będzie chodziła szybciej

en: There was a problem upgrading users.  Please check messages above, and try again
pl: Zainstniał problem przy aktualizacji użytkowników. Sprawdź co napisane poniżej i sprobój jeszcze raz

en: Retry
pl: Powtórz

en: Users upgraded successfully.
pl: Aktualizacja użytkowników udana.

en: Progress
pl: Postęp

en: Upgrade Albums
pl: Aktualizuj albumy

en: The following albums in your Gallery were created with an older version of the software and are out of date.
pl: Poniższe albumy zostały stworzone wcześniejszą wersją galerii i są przeterminowane.

en: We can upgrade them.  This may take some time for large albums but we'll try to keep you informed as we proceed.
pl: Możemy je aktualizować. To może potrwać ale będziesz informowany o postępie.

en: None of your photos will be harmed in any way by this process.
pl: Żaden z obrazków nie ucierpi w tym procesie.

en: All albums are up to date.
pl: Wszystkie albumy są aktualne.

en: The following albums need to be upgraded.  You can process them individually by clicking the upgrade link next to the album that you desire, or you can just %supgrade them all at once%s
pl: Wymienione albumy muszą zostać zaktualizowane. Możesz to zrobić po jednym klikając na przycisk uaktualnienia obok albumu, lub możesz użyć %suaktualnij je wszystkie%s

en: upgrade
pl: aktualizuj

en: Incorrect password
pl: Niepoprawne hasło

en: You must provide your old password to change it.
pl: Musisz podać stare hasło aby je zmienić.

en: Change User Preferences
pl: Zmień ustawienia użytkownika

en: You can change your user information here.
pl: Możesz tutaj zmienić informacje dot. użytkownika.

en: If you want to change your password, you must provide your old password and then enter the new one twice.
pl: Jeśli chcesz zmienić hasło, proszę podaj stare hasło a potem wprowadź dwa razy nowe hasło.

en: You can change your username to any combination of letters and digits.
pl: Możesz zmienić swoją nazwę na każdą kombinację liter i liczb.

en: Empty
pl: Pusty

en: edit %s
pl: edytuj %s

en: No Caption
pl: Brak Podpisu

en: edit
pl: edytuj

en: Error:
pl: Błąd:

en: Results:
pl: Wyniki:

en: Error messages:
pl: Błędy:

en: Status: %s (expected %s)
pl: Status: %s (oczekiwane %s)

en: PHP's %s unable to determine dimensions.
pl: PHP %s nie może określić wymiarów.

en: You have no graphics package configured for use!
pl: Nie masz żadnego pakietu graficznego skonfigurowanego do użytku.

en: Upload Date
pl: Data wgrania

en: Image Size
pl: Wielkość obrazka

en: Additional EXIF Data
pl: Dodatkowe dane EXIF

en: Not closing this window because debug mode is on
pl: Nie zamykam tego okna ponieważ tryb debugowania jest włączony

en: target file size %d kbytes
pl: docelowa wielkość pliku %d kbytes

en: - file size %d kbytes
pl: - wielkość pliku %d kbytes

en: trying quality %d%%
pl: próba jakośći %d%%

en: Done.
pl: Zrobione.

en: There was an unknown failure in the %s call!
pl: Nieokreślony błąd w wywołaniu %s!

en: Unknown file type: %s
pl: Nieznany typ pliku: %s

en: Can't write to %s.
pl: Nie mogę zapisać do %s

en: Can't read %s.
pl: Nie mogę czytać %s

en: Select Album
pl: Wybierz album

en: Top Level
pl: Głowny

en: current location
pl: aktualna lokacja

en: self
pl: ja

en: Could not open lock file (%s)!
pl: Nie mogę otworzyć %s!

en: Could not acquire lock (%s)!
pl: Nie mogłem osiągnąć lokowania danych (%s)!

en: hit
pl: trafienie

en: hits
pl: trafień

en: 0 hits
pl: 0 trafień

en: Sub-albums
pl: Pod-albumy

en: Skipping %s (ZIP support not enabled)
pl: Pomijanie %s (Obsługa ZIP nie włączona)

en: Adding %s
pl: Dodaję %s

en: Resizing %s
pl: Skalowanie %s

en: Photo auto-rotated %s&deg;
pl: Zdjęcie automatycznie obrócone %s&deg;

en: Error: %s!
pl: Błąd: %s!

en: Need help?  Look in the  %s%s FAQ%s
pl: Potrzebujesz pomocy? Zobacz w %s%s FAQ%s

en: Skipping %s (can't handle %s format)
pl: Pomijanie %s (nieznany %s format)

en: Generated by %s v%s
pl: Wygenerowane przez %s v%s

en: Powered by %s v%s
pl: Dostarczone przez: %s v%s

en: sub-album
pl: pod-album

en: sub-albums
pl: pod-albumy

en: no images
pl: brak obrazków

en: 0 pages
pl: 0 stron

en: %s and %s in this album on %s
pl: %s i %s w tym albumie na %s

en: %s and %s in this album
pl: %s i %s w tym albumie

en: %s in this album on %s
pl: %s w tym albumie na %s

en: %s in this album
pl: %s pozycji w tym albumie

en: %s are hidden
pl: %s jest ukrytych

en: %s is hidden
pl: %s jest ukryty

en: add photos
pl: dodaj zdjęcia

en: add photo
pl: dodaj zdjęcie

en: new nested album
pl: nowy pod-album

en: custom fields
pl: pola użytkownika

en: captions
pl: podpisy

en: sort
pl: sortuj

en: resize all
pl: przeskaluj wszystkie

en: rebuild thumbs
pl: odbuduj miniatury

en: properties
pl: właściwości

en: view&nbsp;all&nbsp;comments
pl: przeglądaj&nbsp;wszystkie&nbsp;komentarze

en: Changed:
pl: Zmieniony:

en: Contains:
pl: Zawiera:

en: 0 items
pl: 0 pozycji

en: Viewed:
pl: Przeglądano:

en: Movie
pl: Film

en: Photo
pl: Zdjęcie

en: Edit
pl: Edytuj

en: Edit Title
pl: Edytuj tytuł

en: Edit Description
pl: Edytuj opis

en: Edit Thumbnail
pl: Edytuj miniaturę

en: Rotate/Flip
pl: Obróć

en: Highlight
pl: Ustaw na okładkę

en: Reset Counter
pl: Resetuj licznik

en: Move
pl: Przesuń

en: Show
pl: Pokaż

en: Hide
pl: Ukryj

en: Permissions
pl: Prawa

en: Hey! Add some photos.
pl: Hej! Dodaj jakieś zdjęcia:)

en: This album is empty.
pl: Ten album jest pusty

en: Comments available for this item.
pl: Komentarze dostępne dla tej pozycji

en: Comments for this Album
pl: Komentarze do tego albumu

en: return to album
pl: wróć do albumu

en: Sorry.  This album does not allow public comments.
pl: Przepraszamy ale ten album nie pozwala na publiczne komentarze

en: resize photo
pl: Skaluj zdjęcie

en: delete photo
pl: Kasuj zdjęcie

en: View Images
pl: Przeglądaj obrazki:

en: normal
pl: normalny

en: full
pl: pełny

en: photo properties
pl: właściwości zdjęcia

en: print this photo on %s
pl: wydrukuj to zdjęcie na %s

en: Photo Properties
pl: Właściwości zdjęcia

en: File Upload Date
pl: Data wgrania pliku:

en: Item Capture Date
pl: Data zrzutu pozycji:

en: Reload EXIF Data From File
pl: Przeładuj dane EXIF z obrazka

en: (if the data is current, this will not appear to do anything)
pl: (jeśli dane są aktualne, to nie zrobi nic)
